Prozkoumejte nejzajímavější místa v okolí Liberce

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov se nachází ve stejnojmenné obci v Libereckém kraji, 16 km jižně od Liberce a 6 km severozápadně od Turnova. Jedná se o státní zámek zpřístupněný veřejnosti po celý rok a to denně včetně pondělků. V červenci a srpnu zámek nabízí i dětské prohlídky s princeznou, po celý rok pak kulturní akce, koncerty a výstavy. V rozsáhlém anglickém parku je zámecká oranžerie sloužící jako kavárna.

Obří sud Javorník

Na kopci Javorníku, nedaleko od rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem, se nachází všesportovní areál Obří sud. Je určen zejména pro rodiny s dětmi, které zde celoročně najdou bohaté možnosti vyžití. V areálu se nachází trubková bobová dráha, která je nejdelší v České republice. Dále je zde čtyřsedačková lanovka, na kterou navazuje modrá sjezdovka. Na vrcholu Javorníku je opět postaven kdysi tak oblíbený Obří sud. Jedná se o nepřímou repliku původního sudu. Uvnitř Obřího sudu je restaurace a penzion.

Grabštejn

Hrad Grabštejn odkazuje renesančními exteriéry ke svému majiteli z 16. století – Dr. Jiřímu Mehlovi ze Střelic. Kromě jeho epochy se však návštěvníci mohou seznámit s obdobím do poloviny 20. století, kdy hrad užíval rod Clam-Gallasů jako správní centrum panství. Návštěvníci mohou také vystoupat na hradní věž s výhledem na trojmezí Čech, Německa a Polska nebo okusit atmosféru hradních sklepení a renesanční kaple sv. Barbory. Hrad je též znám pořádáním kulturních akcí jako jsou Létohrátky, Řemeslný jarmark či Vánoce na Grabštejně.

Bedřichov

Obec Bedřichov se nachází v okrese Jablonec nad Nisou. Jedná se o středisko letní i zimní turistiky v Jizerských horách. Bedřichov slouží jako výchozí místo na Jizerskou magistrálu, nabízí ski areál pro sjezdové lyžování a také mnoho letních aktivit. Kromě centrálního parkoviště, možnosti ubytování a občerstvení také disponuje informačním centrem.

Sklárna Ajeto Lindava

Sklárna AJETO Lindava vás po celý rok zve k návštěvě své sklářské hutě, kde se můžete sklářským mistrům přiblížit doslova na dosah ruky. Kdo neodolá, může si dokonce práci sklářů vyzkoušet. Máte možnost vyrobit si pod dohledem sklářského mistra svůj vlastní skleněný výrobek a odnést si ho jako originální suvenýr. Své zážitky poté můžete vstřebat u příjemného občerstvení ve stylové Sklářské krčmě Ajeto nacházející se přímo v areálu sklárny.

Frýdlant

Historické jádro Frýdlantu bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Dominantou města je zámek s krásnými interiéry a bohatými sbírkami. Ve městě také naleznete historicky cenné barokní sochy, z nichž nejznámější jsou sochy sv. Jana z Nepomuku a Panny Marie Bolestné. Frýdlant přitahuje návštěvníky také celou řadou netradičních kulturních akcí, jakou je například Frýdlantská jazzová dílna či neopakovatelné Valdštejnské slavnosti. Krásné okolí Frýdlantu svádí k procházkám romantickou krajinou a je jedním z výchozích míst pro výlety do Jizerských hor.

Lázně Libverda

Lázně Libverda leží v Libereckém kraji pod Jizerskými horami, jihovýchodně od Frýdlantu u města Hejnice. Slouží především k léčbě krevního oběhu a pohybového aparátu. Jedná se o turisticky zajímavou lokalitu s pestrým výběrem služeb. Lázně Libverda obklopují smíšené lesy, které spolu s podhorskou polohou udávají jeho klimatický charakter. Malebná kotlina, v níž se obec nachází, je uzavřena majestátním horským masivem Smrku – nejvyšší horou české části Jizerských hor (1 124 m n. m.).

Výletní areál Pěnčín

Výletní areál Pěnčín nabízí mnoho zajímavého ke zhlédnutí pro děti i dospělé. Návštěvníci areálu si mohou prohlédnout výrobu skleněných perel, navštívit kozí farmu, absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice, pochutnat si na specialitách z kozího sýra či masa ve zdejší restauraci nebo si nakoupit skleněné perly, bižuterii či kozí sýry a další produkty z kozího mléka.

Tierpark Zittau

Hned u vchodu do zoologické zahrady vás pozdraví vtipným pořekadlem vždy veselá dáma papouška ara. Vedle ní jsou největší miláčkové návštěvníků medvídci nosálové, klokani a humboldtovi tučňáci. Během procházky mezi jednotlivými zvířaty se zvířecím obyvatelům přiblížíte velice blízko a když budete chtít, můžete zažít i jízdu na velbloudech nebo procházku na hřbetě lamy. Park má i hodně hřišť pro děti, kde jsou děti všech věkových skupin podněcovány ke zvídavosti, hraní, blbnutí nebo muzicírování.