Prozkoumejte nejzajímavější místa Liberce

EKOPark_Liberec

Náš EKOPark

Váš kousek přírody uprostřed města. Náš Ekopark je součástí apartmánů SunGarden a všichni naši hosté do něj mají vstup zdarma. Zábavu v obklopení přírody a zeleně zde najdou děti i dospělí – např. blátivou kuchyni, pískoviště, dílničky či kavárnu v korunách stromů. Navíc v Ekoparku pravidelně pořádáme nejrůznější kulturní či sportovní akce a workshopy.

Zoo Liberec

Pro naše hosty s pobytem na 4 a více nocí nabízíme zdarma možnost zapůjčení permanentky do ZOO Liberec. Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší ZOO v České republice a  specializuje se především na chov velmi vzácných, ve volné přírodě ohrožených druhů. K nejcennějším zvířátkům patří bílí tygři nebo takin čínský.

Ski areál Ještěd

Spousta nejen sportovních aktivit jak v zimní, tak v letní sezóně. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková a 5 lyžařských vleků. Pro nejmenší návštěvníky je u centrálního parkoviště v provozu dětský park Snow Kidz s provázkovým vlekem, kolotočem a pohyblivým pásem. Na vrchol Ještědu vede kabinová lanovka. V přízemí vysílače Ještěd je volně přístupný krytý vyhlídkový ochoz, pěkný výhled je také z restaurace nebo kavárny v patře. 

Centrum Babylon

Centrum Babylon nabízí zábavu pro celou rodinu. Najdete zde AQUAPARK, IQPARK, LUNAPARK, LABYRINT, 4D SIMULÁTOR a spoustu dalších aktivit.

iQLANDIA

Moderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů! Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy. Zábava skutečně pro celou rodinu. Vyzkoušejte si start kosmické rakety nebo jak vypadá tsunami.

DinoPark Liberec

V DinoParku naleznete desítky dinosaurů v životní velikosti. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí – který dinosaurus měl největší drápy, který byl největší a který byl nejchytřejší!

Saunia Liberec

Saunia je unikátní koncept saunového světa. Na jednom místě naleznete hned několik druhů moderních a velkých saun, parní lázeň, ochlazovací bazének, relaxační zóny a prostory s občerstvovacím barem. Váš zážitek ze saunování si můžete umocnit návštěvou některého ze saunových ceremoniálů, které probíhají denně pod vedením skutečných mistrů saunérů.

Severočeské muzeum Liberec

Severočeské muzeum v Liberci bylo založeno jako nejstarší uměleckoprůmyslové muzeum v Česku, dnes muzeum nabízí i regionální a přírodovědné sbírky.

Plavecký bazén Liberec 

Relaxační areál, který dnes poskytuje veškeré služby spojené s provozem plaveckého bazénu. Mimo sportovního vyžití při plavání poskytuje široký prostor pro aktivní formy odpočinku.

muzeum

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum je rozdělené na dvě hlavní části. V té první najdete především automobily, motocykly a unikátní výstavu kol. Na své si zde ale přijdou i železniční a tramvajoví nadšenci. Ve druhé části muzea si můžete prohlédnout prezentaci technických oborů, textilní minulosti Liberce nebo ukázky moderních výrobních technologií různých firem.

Sport park Liberec

Sport Park Liberec je multifunkční komplex pro sportovní i relaxační vyžití široké veřejnosti. Areál zahrnuje více než tři desítky profesionálně udržovaných krytých i venkovních sportovišť a pestrou nabídku volnočasových aktivit. Součástí komplexu je několik restauračních provozů.

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice, již překročila 120 let od založení. V pavilonech skleníkového areálu je prezentováno 13 rozličných botanických témat. Skleníky tedy skýtají dosti podobný obraz jako přepestrá tropická a subtropická příroda. Liberecké klima je podhorské a vlhké, tomu je přizpůsobeno řešení venkovních expozic. Dominuje jim rozsáhlé alpinum s horskou květenou.

Liberecká radnice

Liberecká radnice je novorenesanční budova na náměstí Dr. E. Beneše, která byla postavena podle projektu vídeňského architekta F. Neumanna. Je sídlem magistrátu, dominantou a jedním z hlavních symbolů města Liberce. Radnice pravidelně pořádá komentované prohlídky pro veřejnost.

Městské informační centrum Liberec

S výletem do přírody, za sportem či kulturou Vám rádi poradíme u nás na recepci nebo se můžete obrátit na Městské informační centrum v Liberci, kde lze zakoupit i vstupenky na jednotlivé události v regionu.

Adresa:                    
budova Nového magistrátu, Městské informační centrum Liberec
nám. Dr. E. Beneše 23, 460 01 Liberec 1            
Kontakty                   
tel: +420 485 101 709, +420 485 243 588
e-mail: info@visitliberec.eu
www.visitliberec.eu

Oblastní galerie v Liberci

Oblastní galerie v Liberci je specializovanou sbírkotvornou institucí – muzeem umění – působící v regionu Liberecka. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku tří stálých expozic evropského a českého umění. Děti ocení interaktivní expozici ve spodní části galerie. Zajímavá je samotná budova galerie, která dříve sloužila jako lázně.